Ze statystyk wynika, że książka to najlepszy prezent na dzień chłopaka!

Ze statystyk wynika, że książka to najlepszy prezent dla chłopaka!

Prezenty to rzecz dla wielu z nas bardzo problematyczna. Szukamy, wybieramy, radzimy się innych, a finalnie i tak często nie jesteśmy w pełni przekonani do naszego wyboru. Na dzień kobiet zwykle kupujemy kwiaty. Prezent na dzień chłopaka nie jest tak oczywisty i zwykle sprawia więcej problemów. Najlepiej kupić coś przydatnego, co nie będzie kurzyć się w kącie i sprawi radość- na przykład książkę! Popularnonaukowa książka “Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy”  Setha-Stephensa Davidowitza to nie tylko kopalnia wiedzy na temat big data, ale także potężna dawka humoru, która rozbawi każdego chłopaka!

Czego można dowiedzieć się z książki “Wszyscy kłamią. Bid data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy” Setha-Stephensa-Davidowitza?

Książka w sposób humorystyczny pokazuje, jak bardzo to, co mówią ludzie odbiega od rzeczywistości. Informacje autora o naszych oszustwach to nie tylko podejrzenia, czy teorie- wszystkie bowiem oparte są na analizie statystycznej big data. Wniosek płynący z lektury jest taki, że mijamy się z prawdą prawie zawsze- kłamiemy w rozmowach, ankietach, przed lustrami, a na Facebooku łżemy na potęgę. Treść książki to nie twarda, rzetelna wiedza, tylko wiele anegdotycznych opowieści, przy pomocy których autor przemyca garść informacji o funkcjonowaniu baz danych i tego jak działa analiza statystyczna! Lektura to świetnie sprawdzi się jako prezent na dzień chłopaka!

Dlaczego książka to najlepszy prezent dla chłopaka?

“Wszyscy kłamią. Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy” to trochę humoru i trochę wiedzy- czyż nie brzmi to jak obietnica dobrze spędzonego czasu? Dobra książka to remedium na zły dzień, umilenie długiej podróży, a nawet pomoc w rozwiązaniu problemów- bo przecież, niezależnie od trudności z jakimi się mierzymy, ktoś już pewnie doświadczył czegoś podobnego i napisał o tym książkę! Statystycznie książka to najlepszy prezent na dzień chłopaka. Czy tym razem możemy polec na statystyce? Najlepiej jeśli sprawdzimy to sami!