Najlepsze książkowe prezenty na dzień chłopaka

Dzień Chłopaka już się zbliża – co roku obchodzony jest 30 września. Zastanawiasz się  co podarować tej specjalnej osobie, żeby uczynić tę okazję wyjątkową? Co roku taki wybór może sprawiać niemałą trudność.

Dlatego zapraszamy do naszej selekcji książek idealnych na tą okazję. Mamy nadzieję, że spośród naszych propozycji uda ci się wybrać idealny prezent na dzień chłopaka, który zaskoczy obdarowanego. Niezależnie od preferowanego gatunku, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Każdy chce być bohaterem

Powieści wojenne cieszą się nieustannym zainteresowaniem czytelników. W tej kategorii mieści się na przykład “Dunkierka” autorstwa Joshuy Levine’a, powieść militarna, która zainspirowała słynny film o tym samym tytule. Opowiada o bohaterskiej walce i poświęceniu na froncie, które zmieniło tory wojny, i z pewnością dostarczy wielu emocji czytelnikom.

Zaś dla fanów polskiej historii polecamy “Polskie triumfy. 50 chwlebnych bitew w naszej historii”. Jest to praca zbiorowa czołowych historyków i publicystów opisujących najważniejsze starcia od średniowiecza aż po czasy współczesne.

Znajdzie się także coś dla tych, których bardziej niż historia interesuje sytuacja współczesna. “Krew snajperów. Opowieści żołnierza GROM-u” autorstwa Karola Soyki i Krzysztofa Kotowskiego opowiada o wewnętrznym funkcjonowaniu tej elitarnej jednostki. Jest to nieznana historia bohaterskich akcji pokazująca realia pola walki i opisująca ten niebezpieczny zawód.

Oderwać się od codzienności

Dla tych, którzy w swojej lekturze wolą jednak wyruszyć w podróż po bardziej odległych rzeczywistościach świetnym wyborem będzie literatura fantastyczna. Uznaniem na całym świecie i nie bez powodu cieszy się twórczość brytyjskiego pisarza Neila Gaimana. Szczególnie polecamy “Amerykańskich bogów” – książkę w gatunku urban fantasy, w której misternym świecie przeplatają się wątki współczesne jak i nadprzyrodzone, a akcja trzyma w napięciu.

W dobie popularności „Wiedźmina” warto też sięgnąć do polskiej fantastyki. “Pan Lodowego Ogrodu” to czterotomowa seria science fantasy autorstwa Jarosława Grzędowicza. Ta nietuzinkowa opowieść wyróżnia się połączeniem magii i nauki. Z pewnością wciągnie na długie godziny.

Na rynku polskim mamy również wybitnych pisarzy fantastyki naukowej. Dla tych, którzy dotychczas nie mieli styczności z gatunkiem, polecamy opowiadanie “Katedra” wybitnego Jacka Dukaja. Jest to historia o tragicznych wydarzeniach podczas wypadku kosmicznego holownika, w której zachwyca nie tylko wciągająca fabuła, ale również unikalny świat.

Czas na decyzję

Mamy nadzieję, że w tym przeglądzie każdy znajdzie jakąś inspirację. Idealnego upominku na dzień chłopaka warto szukać już dzisiaj – sklepy zaczynają kusić promocjami. Tak więc nie warto czekać. A gwarantujemy, że uśmiech na twarzy obdarowanego będzie wart wysiłku wybrania tej idealnej książki dla niego.